Модульні контактори та їх призначення

Модульные контакторы и их назначение

Модульний контактор (МК ) використовуються для комутації навантаження в різних типах електромереж для автоматичного змикання та розмикання електроланцюжка. МК це електричні пристрої, які з'єднують змінний чи незмінний струм. Монтуються на ДИН-рейку, і так само виходячи з його моделі можна доповнити потрібними аксесуарами.     

 МК не захищає електроланцюги від перезавантажень або короткого замикання, для цього необхідно до нього підключити АВ або плавкі запобіжники.  

 Принцип роботи :

Коли МК увімкнено, напруга подається на котушку, розташовану в корпусі пристрою. Створене електромагнітне поле притягує сердечник до магнітопроводу, зафіксованого нерухомо. Рухливі контакти "активуються", у результаті виходить розмикання і замикання з нерухомими контактами. МК добре використовуються для домашнього використання. За допомогою МК можна створювати автоматичне включення та вимкнення електро-конвекторів у будинку або квартирі, за умови необхідної температури в приміщенні. Відбувається це наступним шляхом - контактори подають напругу на ланцюг живлення електрообігрівачів після отримання сигналу від реле температури.       

МК допомагають виконувати регулювання системою кондиціювання, пристроями освітлення, свердловини насосом і т.д. МК включають систему автоматичного резерву (АВР), електропостачання квартири або приватного будинку.    

Контактори бувають двох видів: електромагнітні та механічні В основному використовуються електромагнітні модульні контактори, їх властивість ;безшумність у роботі, стійкість до вібрації, Завдяки цією властивістю вони ідеально підходять для застосування в побуті.  

 Служать як для однофазних, так і для трифазних мереж
Випускаються з різними кількостями полюсів (1 2 3 4-х полюсні).

Призначені для ланцюгів змінного та постійного струму.      

Моделі першого типу підходять для керування асинхронними двигунами, обігрівачами та іншим електрообладнанням.

 Вироби другого типу контролюють запуск електродвигунів. МК служать для комутації ланцюга постійного струму, застосовуються в 1 і 2-х полюсні на силу струму 80-630 A і на максимальну напругу, яка дорівнює 440 В. Для ланцюгів змінного струму використовуються 3-х полюсні зі струмом від 63 до 100 А.   

Важливі складові вузли : дугогасна система, електромагнітний механізм, контактна система, система допоміжних контактів. Крім того, МК можуть відрізнятися за технічними характеристиками, наприклад силою струму, номінальною напругою, наявністю додаткових контактів. Ця інформація вказується на передній панелі виробу .    

МК діляться на два типи, що відрізняються типом розриву мережі одинарні та здвоєні .   

Одинарні - містять електромагнітний пристрій, що здійснює гасіння дуги. МК постійного струму потрібні для складних робіт. Застосовуються в залізничному устаткуванні та індукційних печах. Здвоєні – на відміну від одинарних – подвійним розривом дуги.   

Як і у випадку з іншими товарами, при покупці контакторів поза увагою не залишають торгову марку та ціну пристрою. Продукт, випущений відомим виробником, швидше за все, прослужить довше за безіменний дешевий аналог.