Що таке плавний стартовий пристрій?

Что такое устройство плавного пуска

 

Пристрій плавного пуску - це прилад призначений для плавного розгону асинхронного електродвигуна зі стану спокою до його номінальних оборотів.

Принцип роботи
Прямий пуск електродвигуна викликає короткочасне збільшення його моменту, що крутить, до 200% від номінального плюс 5 - 7 кратні пускові струми. Підвищений момент, що крутить, викликає підвищений знос обладнання, наприклад, приводних ременів або конвейєрної стрічки, а великі пускові струми викликають просідання мережі (зменшення номінальної напруги), це сильно заважає іншому електрообладнанню, яке знаходиться неподалік, а іноді навіть не дозволяє вивести цей же двигун на номінальні. обороти.

Використання пристроїв плавного пуску, або як їх ще називають, софтстартерів, дозволяє за рахунок плавного збільшення швидкості електродвигуна запобігти вищевказаним проблемам. Так само вони дозволяють задавати час пуску і зупинки електродвигуна (час за який двигун набере обертів від 0 до номінальних).

Плавний пуск і зупинка двигуна досягається за рахунок того, що по нього по 1 (якщо двигун однофазний), 2 або 3м фаз (для трифазного) проводиться плавне наростання напруги. Це дозволяє утримувати основні параметри двигуна у заданих межах.

Принцип роботи пристроїв плавного пуску заснований на роботі керованих електромагнітних гвинтів, територних комутаторів. Вони зателефонують відносно просто управляти швидкістю зміни вихідної напруги, тим самим змінюючи параметри мережі живлення асинхронного електродвигуна.

Застосування пристроїв плавного пуску
Пристрої плавного пуску встановлюються перед керованим електродвигуном і модифікує вихідну напругу, яка є вхідною для двигуна. В основному УПП не мають спеціального пиловологозахисту і їх прийнято встановлювати в електротехнічних шафах з виносом кнопок або панелей керування на двері шафи.

Пристрої плавного пуску використовуються для легких пусків і нечастих пусків. Якщо за тех.процесом потрібно понад 20 включень електродвигуна на годину, доцільно використовуватиме частотні перетворювачі. Також варто відзначити, що при їх використанні можливе зменшення пускових струмів лише до 200% від номінального. Якщо потрібно ще зменшити - також слід розглянути можливість застосування частотних перетворювачів.

Додатковий функціонал
Крім стандартного функціоналу - плавний пуск/зупинка з встановленим часом, пристрої плавного пуску можуть містити низку додаткових можливостей. Вони залежать від виробника та конкретної серії пристроїв плавного запуску.

Зупинимося на найбільш поширених та корисних.

  • Байпас - це вбудований контактор, який встановлюється паралельно силовим платам, і дозволяє їх відключати, коли двигун працює на номінальних оборотах. Дуже корисна функція, що значно подовжує термін служби УПП. З представлених у нас софтстартерів, такою функцією має Schneider Electric Altistart 22 та Eaton S811
  • Цифрове управління - в основному воно представлене у вигляді РК екрана з кнопками (іноді знімне). Значно полегшує програмування пристрою, так само постійно показує поточні параметри системи, такі як струм, що протікає, напруга або код помилки, коли щось пішло не так.
  • Різні захисту - переважно пристрої плавного пуску не здійснюють функцію захисту двигуна, це відповідають різні автоматичні вимикачі, теплові реле тощо. Але часто виробник вбудовує деякі види захистів. З найбільш популярних - захист від зниженої/підвищеної напруги, обриву або перекосу фаз, кістковий захист від перевантаження (встановлюється номінальний струм двигуна, і якщо певний час споживаний струм більше - вважається, що двигун перевантажений і спрацьовує захист).
  • Попередньо встановлені програми - наприклад, функція поштовху, коли на двигун подається підвищений струм для зриву двигуна з навантаженням, при цьому підвищений струм створюється за рахунок внутрішніх силових компонентів і не призводить до просідання мережі. Таких програм багато, і ми не будемо зупинятися на них.
  • Комутаційні інтерфейси - підтримка промислових мережевих протоколів, таких як ModBus або Profibus, дозволяє інтегрувати пристрої плавного пуску в АСУ ТП.

Ми розглянули далеко не всі особливості пристроїв плавного запуску. Якщо у Вас виникли питання щодо їх застосування чи підбору - звертайтесь до наших менеджерів, вони Вам точно допоможуть.