
При виборі автомата стає питання його підключенням. В автоматичному вимикачі це завдання не є складним і практично будь-кому під силу це зробити. Такий автоматичний вимикач встановлюють електрощитові. Для надійної фіксації приладу необхідно посадити його на спеціалізовану рейку. При цьому дроти контактних затискачів автомата фіксують за допомогою болтів.
Встановлюючи в електрощит і підключаючи лінії, що живлять або відходять, потрібно акуратно затягнути болтові контакти, без зайвих зусиль. Затягуючи контакти не слід деформувати корпус, оскільки це загрожує порушенням положення в струмопровідних елементів в корпусі автомата, що є причиною надмірного перегріву і призводить до поломки навіть при мінімальному навантаженні.
Підключаючи автомат слід обов'язково дотримуватися загальновідомого правила: вхід (живлення) потрібно підключати зверху автомата, вихід (навантаження) – знизу. Надалі, при необхідності зробити заміну або підключення додаткового дроту в робочий автомат, легко можна визначити, який контакт підключено навантаження з живленням.
До підключення кабельних жил у затискачі автомата потрібно зняти зовнішню ізоляцію на 10-15см. Це дозволить надати кабелю більшої гнучкості і легкої згинання в електрощиті. Особливо спрощується монтування за наявності у щиті великої кількості автоматів. Далі з дроту знімають внутрішню ізоляцію приблизно на 5-10мм. Також, за бажання, підключаючи автомат дроти з малим перетином або великою кількістю жил, слід користуватися спеціальними наконечниками.
Методи застосування та способи підключення одно-, двох-, трьох- та чотириполюсних автоматів.
Підключення автоматичних вимикачів Захищаючи електроприби в однофазній мережі, напруги 220, застосовні однополюсні або двополюсні автомати. Однополюсні автоматичні вимикачі підключаються тільки у фазний провід - L. Двополюсні в обидва дроти, фазний - L і нульовий провід - N.
Автомати з трьома полюсами застосовують у трифазній мережі. Затискачі підключаюсь до трьох фаз з джерелами живлення L1, L2, L3.
4-полюсний автомат використовують в умовах, обумовлених правилами ПУЕ. Найчастіше це 4-провідна мережа з наглухо заземленою нейтраллю, а використовують 3 фази L1-L2-L3 і нульовий робітник - N (система TN-S).