
Ми вже давно звикли до вимикачів світла у нашому будинку. Вони з'явилися практично одночасно з електрикою в наших будинках, тому , зізнайтеся, дуже не зручно щоразу при необхідності включити світло робити скручування з проводів.
За 100 років свого існування вимикачі пройшли довгий шлях еволюції та сучасна електрофурнітура для ламп дуже віддалено схожа на перші вимикачі.
Зараз, якщо дозволяє приміщення, вимикачі прийнято встановлювати спеціальні поглиблення в стіні. Ці поглиблення стандартизовані (мають круглу форму, діаметр 60 мм та глибину від 40 до 60 мм). Раніше вимикачі кріпилися до стіни 1-2 шурупами або цвяхами.
Ще кілька десятків років тому вимикачі для ламп між собою практично не відрізнялися за функціоналом, відмінності були хіба що у зовнішньому вигляді, плюс треба помітити, що ніхто особливо над дизайном не замислювався, тому навіть сьогодні можна зустріти вимикачі, користуватися якими можна хіба що з пінцетом.
А тепер спробуйте такий знайти у темній кімнаті?
Нині ситуація зовсім інша. Кожен виробник у своєму каталозі електрофурнітури має кілька серій з різним дизайном, всі вони мають різну форму і розмір, що дозволяє підібрати найбільш зручний вимикач саме для Вас. У кожній серії є різні кольори, що дозволяє також дуже добре вписати вимикачі в дизайн приміщення, щоб вони не кидалися в очі або навпаки були родзинкою інтер'єру.
Які види електрофурнітури бувають
Двоклавішні вимикачі
Раніше в приміщенні була одна лампа для освітлення, якщо це був робочий кабінет, то в кімнаті могла бути настільна лампа, яка включалася в розетку і мала свій вимикач на корпусі або на дроті.
Зараз у переважній більшості кімнатах використовуються кілька джерел світла, наприклад, основна люстра (може мати кілька ламп, які треба включати незалежно), кілька бра, які так само необхідно включати при вході, все частіше зустрічаються різні підсвічування окремих ділянок кімнати. Все це вимагає великої кількості вимикачів, тому зараз можна замовити два клавішні та три клавішні вимикачі, це дозволяє одним вимикачем керувати декількома джерелами світла.
Прохідні та перехресні вимикачі та лампи
Часто нам необхідно керувати однією лампою з одного або кількох місць.
Типовий приклад - спальня, Ви зайшли в кімнату, увімкнули світло біля входу, лягли в ліжко - світло горить. Виходи три: 1) Вставати, йти вимикати світло, потім повертатися в темряві в ліжко (сподіваючись не зловити мізинцем тумбочку). 2) Спати з увімкненим світлом (дорого) 3) На етапі ремонту попросити електрика встановити прохідний вимикач - він дозволить Вам встановити дублюючий вимикач прямо біля ліжка.
Другий приклад – сходи. Якщо вимикач стоїть лише внизу, то спускатися вночі на перший поверх доведеться з ліхтариком, інакше існує можливість провести залишок ночі у місцевому травмпункті.
Також вони будуть корисні в прохідних кімнатах, типу коридорів.
Крім прохідних вимикачів, є ще перехресні - вони дозволяють управляти одним джерелом світла одночасно з трьох точок. Якщо треба керувати більш ніж із трьох — питання так само вирішується, але вже за допомогою кнопкових вимикачів та імпульсного реле.
Якщо знадобиться докладніша інформація — зверніться до нас, ми проконсультуємо.
Вимикачі з підсвічуванням
Якщо зверніть увагу на приміщення з ремонтом, який було зроблено років п'ять тому чи більше, можна помітити, що стіна навколо вимикача значно брудніша, ніж в інших місцях. Це пов'язано зі спробами знайти вимикач у темряві.
Ця проблема вирішена вже давно за допомогою підсвічування.
Вимикачі з підсвічуванням мають на клавіші (рідше на корпусі) прозоре віконце, через яке видно світлодіод встановлений усередині. Світлодіод підключений таким чином, що спалахує тільки коли основне світло вимкнено і гасне, коли вимикач увімкнено. Дуже елегантне та зручне рішення, але є кілька нюансів:
- Дешеві вимикачі з підсвічуванням погано узгоджуються з енергозберігаючими та дешевими світлодіодними лампами. Коли вимикач вимкнений, світлодіод пропускає трохи струму, з часом він накопичується на драйвері лампи і при досягненні певного рівня драйвер намагається запалити основну лампу, але вистачає заряду тільки на спалах. У результаті ці лампи починають моргати з періодичністю раз на кілька секунд, скажімо відверто - дуже подразливе явище. Для звичайних ламп розжарювання такої проблеми немає. Виробники відразу ж вирішили цю проблему з двох сторін - стали ставити ємності для компенсації і вимикачі і лампи. Але ж так роблять не всі.
- Дешеві прохідні вимикачі з підсвічуванням починають губитися, якщо їх включають із різних місць. Тобто. Є ймовірність, що якщо ви ввімкнули світло з одного вимикача, при цьому світлодіод погас, а потім вимкнули з іншого місця, світлодіод не ввімкнеться і почне працювати одночасно з основним світлом. У якісних вимикачів такий ефект не спостерігається.
Дімери
Димерами називають світлорегулятори. Це такі пристрої, що дозволяють регулювати яскравість освітлення. Дуже корисна функція для мультифункціональних приміщень, наприклад забезпечує яскраве освітлення на початку святкового вечора, але дозволяють до кінця заходу зменшити освітленість для забезпечення більш камерної обстановки.
На відміну від старих димерів, які були побудовані на опорах, тобто. частина потужності просто розсіювалася у вигляді тепла (при цьому димери сильно грілися), сучасні димери - це складні електронні пристрої, які при зменшенні освітленості починають зменшувати споживання струму - у результаті вони не гріються і економлять електроенергію. У димерах так само є нюанси, які останні кілька років сильно підкосили їх популярність:
- Гарантовано дімери працюватимуть тільки з лампами розжарювання
- Для ламп денного світла і галогенних ламп потрібні окремі димери, тобто. заздалегідь необхідно знати в якій кімнаті буде якийсь вид ламп, їх заміна вимагатиме заміну ще й димера
- Дімери не вміють працювати з енергозберігаючими лампами, але це не проблема димерів. Енергозберігаючі лампи мають вбудований драйвер, бувають драйвери, які дозволяють регулювати яскравість горіння лампи, але виробники для економії використовують нерегульовані драйвери. У результаті при збільшенні яскравості на димері лампа спочатку взагалі не загорятиметься, а при досягненні певного рівня потужності почне спочатку блимати, а далі горіти на повну потужність
- Дімери не вміють працювати з дешевими світлодіодними лампами. Проблема така сама, як і в енергозберігаючих ламп у жадібності виробника. Зараз, з тотальним переходом всього світу на світлодіоди, виробники світлодіодів вже успішно вирішують цю проблему оснащуючи свої вироби регульованими драйверами, але такі лампи сильно дорожчі за звичайні + кожен драйвер потрібно перевіряти на сумісність з кожним виробником димерів. Так робить, наприклад, Philips, у нього на сайті можна подивитися, яка серія ламп сумісна з якими димерами.
Бездротові вимикачі
Новинкою на ринку електрофурнітури для ламп є бездротові вимикачі.
У класичній схемі управління світлом живлення на лампу подається через вимикач, вимикач вимкнений - живлення немає.
Схема бездротового вимикача дозволяє заховати вимикач біля лампи, а керування ним відбувається зі спеціального пульта. Пульт може бути або брелок або зовні виглядати як вимикач, тільки без дроту, що підходить до нього, а кріпитися до стіни просто на двосторонньому скотчі.
Виглядає таке рішення досить ефектно, приклад бездротової електрофурнітури — Миколаїв , бізнес-центр Синій квадрат, у ньому частина стін зі скла, проводи освітлення прокладені тільки в стелі, а вимикачі прикріплені до скляних стін, взагалі без проводів. Буде можливість – обов'язково подивіться.
Ми коротко розглянули основну електрофурнітуру для ламп, не вдаючись у подробиці.
Якщо у Вас виникнуть питання пов'язані з електрофурнітурою в Херсоні , або іншому місті України — звертайтеся до нас, ми з радістю допоможемо Вам у вирішенні Ваших питань.