
Датчиками тиску називаються прилади, які дозволяють вимірювати тиск і перетворювати його на зрозумілу людині або приладу значення.
Тиск вимірюється в псі (в англійських одиницях) або Па (Паскалях), в системі СІ.
За вимірюваними значеннями всі датчики тиску поділяються на кілька груп:
- Вимірювання абсолютного тиску. Це означає, що вони показують тиск, який є в даному середовищі зараз
- Надлишковий тиск — вказує на скільки тиск у середовищі більший або менше, ніж атмосферний
- Диференціальний тиск показує так само різницю, але не з атмосферним, а з довільним середовищем. Просто різницю тиску між двома середовищами.
Характеристики датчиків тиску.
При виборі датчика тиску необхідно враховувати такі критерії:
- Величина тиску - кожен датчик має діапазон вимірюваного тиску, і обраний датчик повинен мати можливість зафіксувати його. За занадто низького — він не зможе його виміряти, а за занадто високого — може зламатися
- Середовище, в якому датчик працюватиме — якщо середовище агресивне, датчик повинен бути захищений достатньо для тривалої працездатності. Якщо присутні вібрації або різкі перепади тиску, датчик повинен їх витримувати.
- Точність – необхідно розуміти максимально допустиму похибку у вимірах. Т.к. Чим вище точність датчика, тим складніший він у виробництві, нижче його надійність і вище вартість. Тому завжди треба шукати золоту середину між точністю та ціною
Типи датчиків тиску
Манометри – датчики тиску, які використовують принцип висоти рідини в колоні. Принцип роботи манометрів заснований на тому, що тиск виражається у вигляді висоти рідини з відомою густиною в колоні. Для обчислення тиску використовується формула
Чим більший тиск, тим вище рівень рідини. Як рідина використовується або вода або ртуть. Вода має меншу щільність, тому датчики на її основі чутливіші, але ртуть дозволяє вимірювати набагато більший тиск, при цьому чутливість значно нижча.
Прикладом манометра є датчик тиску турбіни, купити його варто, якщо необхідно контролювати тиск у ній для уникнення аварії.
Мембранні датчики тиску виготовляються з металевих дисків або гнучких матеріалів. Корпуси приладу виготовляють із матеріалу стійкого до робочого середовища, одна стінка у нього відсутня і замість нього встановлюється мембрана. Всередині корпусу може бути робоча речовина відомої густини або бути вакуум. При приміщенні датчика в середу, в якій необхідно вимірювати тиск, внаслідок різниці тисків всередині датчика і зовні мембрана буде деформуватися. За рівнем деформації можна визначити тиск. Мембранний датчик зокрема встановлюється у лічильниках газу, якщо його купити датчик тиску газів Ви зможете знайти усередині. Особливістю таких датчиків є широкий діапазон виміру (від 0.1 кПа до 7МПа) та високу чутливість.
Сенсорні датчики тиску визначають тиск вимірюванням зміни електричної схеми моста Уітсона.
Вони можуть перетворити механічну деформацію тіла на електричний сигнал, на його основі можна перетворити силу стиснення або розтягнення предмета на електричний сигнал. При зміні розмірів вимірюваного тіла змінюється його опір, відповідно і змінюється рівень вихідного сигналу. Якщо Вам знадобиться купити датчик тиску палива , то це буде сенсорний датчик тиску. Особливістю датчиків даного типу є висока точність виміру, з мінусів – висока ціна.
Вище ми перерахували 3 найбільш поширені типи датчиків тиску, крім них існують також волоконно-оптичні, магнітні, ємнісні, п'єзорезонансні та інші, про принцип яких ми поговоримо в рамках іншої статті.
Якщо у Вас виникнуть питання щодо характеристик або ціни або знадобиться купити датчик тиску — Ви можете звернутися до наших спеціалістів і вони з радістю допоможуть Вам у покупці.